The people who make it all possible

Our team

We take great pride in our talented, passionate and dedicated team. With a strong commitment to recognising and nurturing individual talents, we believe in the power of promoting from within and harnessing the skills and experience that benefit you, our clients. This approach ensures that our services are continually improved to meet your unique needs.

Managing Director

Richard Flisher

Director

Hugh Avison

Director

Paul Bodill

Director

Nick Gregory

Director

Sara Harraway

Director

Chris White

Director

Anil Parmar

Associate Director

Dawn Briggs

Associate

Jason Evans

Associate

Ruth Evans

Associate

Martin Ford

Associate

Luke Hinchley

Associate

Derek Lee

Associate

Steve Milan

Associate

Gemma Pont

Associate

Tom Ridley-Thompson

Associate

Tom Rigley

Associate

Alex Walker

Senior Architectural Technologist

Aaron Edge-Stenson

Senior Architectural Technologist

Marcia Henry

Senior Interior Designer

Robyn Hutton

Senior Interior Designer

Catherine Lee

Senior Architect

Antonio Ortiz

Senior Architectural Technologist

Colm Richardson

Senior Architectural Technologist

Stuart Vipond

Senior Architect

Helen Wood

Senior Architectural Technologist

Mark Woodcock

Architect

Alessio Granata

Architect

Alice Power

Architect

Anna Luff

Architect

Matthew Vicary

Architect

Christina Agathangelou

Architectural Designer

Mal Guite

Architectural Technologist

Chloe Majomi

Architectural Technologist

Ish Haruna

Architectural Technologist

Michelle Nkhata

Interior Designer

Aimee Mason

BIM Manager

Ady Wren

BIM Support Technician

Luke Williams

Architectural Assistant

Catalina Dima

Architectural Assistant Part 2

Jonathan Nimer

Architectural Assistant Part 2

Dora Farrelly

Architectural Assistant Part 2

Nate Watt

Architectural Assistant Part 2

Abissha Suthanthirakumaran

Architectural Technologist Student

Kieran Patel

RIBA Part 1 Qualified Student

Michael Lynch

Architectural Assistant Student

Isaac Ma

Architectural Assistant Part 2

Maia Ines

Company Secretary/Financial Controller

Judith Collinson

Administration Manager

Deborah Fox

Purchase Ledger Clerk

Danute Walsh

Finance Assistant

Csilla Molnar

Payroll Clerk

Pat Etches

Senior Marketing Executive

Jenny Hale

Premises Manager

Vic Clarke

Housekeeper

Jane Toplis